Uluslararası Sağlık Elçileri Topluluğu Manisa 50. Yıl Ortaokulu Öğrencilerini Ziyaret Etti

Biruni Üniversitesi Uluslararası Sağlık Elçileri Topluluğu, Manisa’nın Salihli ilçesindeki 50. Yıl Ortaokulu öğrencilerine 15.09.2019 tarihinde ziyaret etti.
Uluslararası Sağlık Elçileri Topluluğu tarafından, Manisa’nın Salihli ilçesindeki 50. Yıl  Ortaokuluna “Elçiler Manisa’da 2” projesi kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenerek, öğrencilere hediyeler verildi.
Etkinlikte öğrencilere, temel el ve oral hijyen eğitimi, uygulamalı doğru diş fırçalama teknikleri anlatıldı. Aynı zamanda göz taraması, işitme testi, postür analizi ve çeşitli sağlık taramaları da yapıldı. Fırsat eşitliğinin sağlanması açısından LGS nedir? Doğru ders çalışma teknikleri-sınava nasıl hazırlanmalıyım? Konularında da öğrencilere bir takım seminerler veren topluluk, meslek tanıtımı (Tıp, Diş Hekimliği, Eczacılık, FTR, Beslenme ve Diyetetik, Hemşirelik, Ebelik, Ergoterapi, Acil Yardım ve Afet Yönetimi) ve sosyal etkinlikler(drone uçurma, duvar-kumaş boyama, ip atlama, halat çekme, halı saha maçı, basketbol, voleybol, balon patlatma, yüz boyama) ile programı sonlandırdı.
Projeye dair memnuniyetlerini dile getiren okul müdürü Fatih Akın, gençlere bu anlamlı etkinlikten dolayı teşekkür etti.